18-Вересень 2020
Щодо строку розгляду тендерної пропозиції/пропозиції

Строк розгляду тендерної пропозиції/пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, не повинен перевищувати п’яти робочих днів з дня визначення найбільш економічно вигідної пропозиції. Такий строк може бути аргументовано продовжено замовником до 20 робочих днів. Обрахування цього строку розпочинається з дня визначення найбільш економічно вигідної пропозиції чи з дня ухвалення відповідного рішення?

Відповідно до ч. 9 ст. 29 закону «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), після оцінки тендерних пропозицій/пропозицій замовник розглядає на відповідність вимогам тендерної документації/оголошення про проведення спрощеної закупівлі тендерну пропозицію/пропозицію, яка визначена найбільш економічно вигідною.

Строк розгляду тендерної пропозиції/пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, не повинен перевищувати п’яти робочих днів з дня визначення найбільш економічно вигідної пропозиції. Такий строк може бути аргументовано продовжено замовником до 20 робочих днів. У разі продовження строку замовник оприлюднює повідомлення протягом одного дня з дня ухвалення відповідного рішення.

При цьому Законом визначено строк, протягом якого в системі оприлюднюють повідомлення про продовження строку розгляду тендерної пропозиції, а саме: протягом одного дня від ухвалення такого рішення. Проте не встановлено, в які строки замовник повинен ухвалити відповідне рішення. А тому строк не може обраховуватися з дня ухвалення рішення про продовження строку.

Подібний випадок склався у замовника під час проведення  процедури закупівлі ID закупівлі UA-2019-02-01-003168-b, згідно з якою було розпочато моніторинг, під час проведення якого виявлено порушення, а саме: замовник продовжив строк розгляду тендерної пропозиції, розгляд тривав більше 20 робочих днів. У своєму запереченні на моніторинг замовник зазначає, що перебіг продовження строку розпочинається з дня ухвалення рішення щодо продовження строку розгляду пропозиції. Проте аудитори вважають такий обрахунок строків неправильним. За результатами проведення моніторингу встановлено порушення законодавства в частині розгляду та/або відхилення (невідхилення) замовником тендерної пропозиції.

Отже, під час розгляду тендерної пропозиції замовник може аргументовано продовжити строк до 20 робочих днів, при цьому такий строк обраховують з дня визначення найбільш економічно вигідної пропозиції.