09-Вересень 2020
Приклад оскарження процедур закупівель, відмінених на підставі п. 2 ч. 1 ст. 32 Закону (неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень, які неможливо усунути)

Приклад оскарження процедур закупівель, відмінених на підставі п. 2 ч. 1 ст. 32 Закону (неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень, які неможливо усунути)

Ідентифікатор закупівлі: UA-2020-04-27-001898-b

Рішення від 18.06.2020 №12076-р/пк-пз

    Замовник зазначає, що згідно з пунктом 7 частини першої статті 10 Закону Замовник оприлюднює протокол розгляду тендерних пропозицій в електронній системі закупівель протягом одного дня з дня його затвердження. Проте, у зв’язку із технічними проблемами, рішення тендерного комітету не було опубліковано в електронній системі закупівель протягом одного дня з дати його прийняття. З метою усунення зазначеного порушення, тендерним комітетом Замовника прийнято рішення про відміну торгів, у зв’язку із неможливістю усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель, а саме – порушення строку оприлюднення рішення тендерного комітету у зв’язку із технічними проблемами.

    Водночас, Скаржник зазначає, що очікувана вартість процедури закупівлі складає 2 937 348,00 грн., що є меншою, ніж 5150 тисяч євро, у зв’язку з чим Замовник не був зобов’язаний складати та оприлюднювати протокол розгляду тендерних пропозицій щодо вказаної процедури закупівлі. Враховуючи викладене, Закон не передбачає обов’язку Замовника в зазначеній процедурі закупівлі оприлюднювати рішення про розгляд тендерних пропозиції учасника саме у формі протоколу, у зв’язку з чим, і відсутня сама необхідність в його оприлюдненні, тому Замовник помилково прийшов до висновку про наявність підстав для відміни тендеру на підставі п. 2 ч. 1 ст. 32 Закону та таким, що винесено з порушенням вимог Закону.

    Колегія АМКУ, проаналізувавши вищевказану процедуру погоджується із висновками Скаржника, у зв’язку з чим Замовник не був зобов’язаний складати та оприлюднювати протокол розгляду тендерних пропозицій щодо вказаної процедури закупівлі. Враховуючи викладене, Закон не передбачає обов’язку оприлюднювати протокол про визначення переможця. Крім того, Замовник не довів та документально не підтвердив наявність технічних проблем, що стали підставою для прийняття рішення про відміну торгів.

   Отже, Замовник, відмінивши процедуру закупівлі з наведених підстав, порушив вимоги Закону в цій частині.

    Висновок: несвоєчасність опублікування протоколу, в тому числі розгляду тендерних пропозицій, через технічні проблеми не є підставою для відміни закупівлі.