16-Вересень 2020
Пропущення 5-денного строку на розгляд пропозицій

Пропущення 5-денного строку на розгляд пропозицій та порушення строку для оприлюднення продовження строку їхнього розгляду. За думкою АМКУ це підстава для відміни тендера чи ні?

 

UA-2020-05-13-005045-b, рішення від 28.07.2020 №14539-р/пк-пз

Замовник зазначає

Відповідно до протоколу засідання тендерного комітету, у зв’язку з порушенням законодавства у сфері публічних закупівель, а саме: перевищення строку розгляду тендерної пропозиції у п’ять днів та неоприлюднення повідомлення про продовження розгляду тендерних пропозицій в електронній системі закупівель, замовник відміняє тендер згідно з п. 2 ч. 1 ст. 32 Закону з неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

Скаржник повідомляє

Замовник створив порушення, яке ним же і «виявлено», після чого головою тендерного комітету винесено на розгляд питання щодо відміни процедури відкритих торгів та ухвалено рішення про відміну торгів.

Скаржник зазначає, що виявляти порушення законодавства у сфері публічних закупівель можуть лише контролюючі органи, а не замовник, а також звертає увагу на те, що  бездіяльність замовника призвела до неправомірної відміни тендера.

АМКУ встановив

Замовник не довів і документально не підтвердив, що оприлюднення повідомлення про продовження строку розгляду тендерних пропозицій в електронній системі закупівель не у встановлений Законом строк є підставою для відміни процедури закупівлі, визначеною ст. 32 Закону. Враховуючи це, замовник, відмінивши процедуру закупівлі з наведених підстав, порушив вимоги Закону в цій частині.

Висновок: з огляду на практику АМКУ не вважає пропущення 5-денного строку на розгляд тендерних пропозицій та порушення строку для оприлюднення продовження строку розгляду тендерних пропозицій підставами для відміни процедур закупівель через неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель.