27-Квітень 2021
Про відсутність усіх сторінок оприлюдненого договору про закупівлю

Prozorливі закупівлі нерідко зустрічали питання у тематичних групах, що робити, якщо при оприлюдненні договору про закупівлю замовник відсканував не всі сторінки.

Аудитори суворі в цьому питанні, якщо помітять, напишуть порушення та скоріш за все вимагатимуть розірвати договір.

Натомість суди більш лояльні. Залишаємо корисне посилання, якщо допустили схожу помилку.

З матеріалів Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 22.04.2021:

1) Згідно з пунктами 9, 10 Порядку № 1082 датою та часом оприлюднення/розміщення інформації в електронній системі закупівель є дата та час унесення та заповнення її через автоматизоване робоче місце замовника/ЦЗО/учасника/постачальника / органу оскарження / органів державного фінансового контролю. Оприлюдненням/розміщенням інформації вважається її наявність в електронній системі закупівель в інтерактивному режимі реального часу.

2) Дійсно, в опублікованому договорі будівельного генпідряду від 19 листопада 2020 року за № 673/20 підпункт 9.3 пункту 9 «Умови про дефекти і гарантії» не повний та відсутні підпункти 9.4-9.6 пункту 9 «Умови про дефекти і гарантії» та підпункти 10.1-10.7 пункту 10 «Відповідальність сторін». Проте, зазначена помилка не може бути розцінена як порушення, передбачене пунктом 10 частини першої статті 10 Закону № 922-VІІІ, оскільки сам договір оприлюднено вчасно, але з дефектом, який не може бути розцінений як підстава для розірвання такого договору.

Джерело: ProZorливі закупівлі