14-Серпень 2020
Про АМКУ та ст.17.

Сьогодні про АМКУ та ст.17.

Враховуючи, що ч. 1 ст. 17 Закону був доданий п. 12, вже існує багато випадків, коли учасники забувають оновлювати свою довідку та приводити її у відповідність вимогам діючої ст. 17.

Приклад: ID UA-2020-04-22-001978-b

Вимога ТД: учасник процедури закупівлі в електронній системі закупівель під час подання тендерної пропозиції підтверджує відсутність підстав, передбачених пунктами 5, 6, 12 і 13 частини першої та частиною другою статті 17 Закону у вигляді довідок (зведеної довідки, тощо), складених учасником у довільній формі, зміст яких підтверджує відсутність відповідних підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі. Учасник повинен надати довідку про відсутність підстав, визначених статтею 17 Закону, для відмови учаснику в участі у процедурі закупівлі в сканованому вигляді, що містить підпис уповноваженої особи та відбиток печатки (за наявності).

Учасник надав у складі тендерної пропозиції довідку по ст.17 Закону в попередній редакції, але гарантійний лист містив загальну фразу: щодо відсутності підстав для відмови в участі у закупівлі згідно із частиною першою та другою статті 17 Закону.

Замовник визнав учасника переможцем.

АМКУ: зазначена довідка не містить інформації про відсутність підстав, передбачених пунктом 12 частини першої та частини другої статті 17 Закону. Колегія задовольнила скаргу в цій частині.

Порада Учасникам: уважно вивчати вимоги тендерної документації, в якому вигляді та по яких пунктах необхідно подавати інформацію про відсутність підстав по ст. 17 Закону. Зрештою, розписувати довідку попунктно, а не давати інформацію загальними фразами про відсутність підстав по ч. 1 та ч. 2 ст. 17.