07-Серпень 2020
КЕП учасника: власника ключа чи можна електронну печатку? Відповідь дає ДАСУ у своєму черговому висновку – ID закупівлі UA-2020-05-27-000923-c

КЕП учасника: власника ключа чи можна електронну печатку? Відповідь дає ДАСУ у своєму черговому висновку  – ID закупівлі UA-2020-05-27-000923-c

Моніторингом установлено, що п. 1 розділу 3 «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» ТД визначено, що учасник повинен накласти ЕЦП або КЕП на пропозицію (якщо учасник надає в складі ТП хоча б один сканований документ) або на кожен електронний документ ТП окремо (якщо такі документи надані у формі електронного документа).

При цьому замовник перевіряє КЕП/ЕЦП учасника на сайті центрального засвідчувального органу за посиланням https://czo.gov.ua/verify. Під час перевірки підписів мають відображатися прізвище та ініціали особи, уповноваженої на підписання ТП (власника ключа). У випадку відсутності цієї інформації учасник вважається таким, що не відповідає встановленим абз. 1 ч. 3  ст. 22 Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства та його пропозицію буде відхилено на підставі підпункту 2  п. 1 ч. 1 ст. 31 Закону.

Проте при перевірці КЕП/ЕЦП учасника на сайті центрального засвідчувального органу за посиланням https://czo.gov.ua/verify встановлено, що учасником-переможцем торгів накладено електронну печатку підприємства, при цьому прізвище та ініціали особи, уповноваженої на підписання ТП (власника ключа), у цьому випадку не відображаються.

Таким чином ТП учасника підлягала відхиленню на підставі абз. 3 п.  1 ч. 1 ст.  31 Закону, оскільки учасник не відповідає встановленим абз. 1 ч. 3  ст. 22 Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства.

РЕКОМЕНДАЦІЯ: чітко встановлюйте вимоги до засвідчення документів та дотримуйтеся їх під час оцінки, або ж пропишіть такі виключення у формальних помилках. 

Зробіть торги такими, щоб і відповідали законодавству і мали переможця з вигідною пропозицією!