02-Вересень 2020
Чи потрібне протокольне рішення уповноваженої особи на продовження строку на укладання договору про закупівлю до 60 днів?

Чи потрібне протокольне рішення уповноваженої особи на продовження строку на укладання договору про закупівлю до 60 днів? Відповідає наш експерт-практик з публічних закупівель Діана Зозуля.

Відповідно до ч. 6 ст. 33 закону «Про публічні закупівлі», замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем, протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня ухвалення рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та тендерної пропозиції переможця. У випадку обґрунтованої необхідності строк для укладання договору може бути продовжений до 60 днів.

Оскільки відповідно до ч. 10  ст. 11  уповноважена особа забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених законом, та здійснює інші дії. Та виходячи з того, що строк для укладання договору може бути продовжений тільки у випадку обґрунтованої необхідності, радимо замовникам затверджувати таку необхідність рішенням тендерного комітету/уповноваженої особи, яке оформлюють протоколом із зазначенням дати ухвалення рішення та підписують члени тендерного комітету/уповноважена особа.

Щодо необхідності оприлюднювати таке обґрунтування в системі слід зазначити, що в ній, крім інформації, зазначеної у ч. 1 ст. 10 закону, можуть оприлюднювати іншу інформацію. Проте закон не встановлює такого обов’язку для замовника. А також функціоналом електронних майданчиків не передбачена технічна можливість внесення такої інформації.