15-Червень 2020
Аналізуємо моніторинги за новим законом

ID закупівлі UA-2020-06-02-003242-b.

Аудитори визнали такі невідповідності тендерної документації Замовника вимогам Закону:

– порушення пункту 17 частини другої статті 22 Закону – у тендерній документації не зазначено посаду особи замовника, уповноваженої здійснювати зв’язок з учасниками;

– пункту 2 частини другої статті 22 та частини третьої статті 17 Закону – Замовником зазначено вимогу щодо подачі учасниками витягу або виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

– у тендерній документації зазначений перелік документів, які переможець торгів повинен надати під час укладання договору про закупівлю, та перелік випадків щодо зміни істотних умов договору про закупівлю, який не відповідає вимогам визначеним частиною другою та п’ятою статті 41 Закону.

РЕКОМЕНДАЦІЯ ЗАМОВНИКАМ

У даній закупівлі Замовник зазначив у пункті тендерної документації під назвою «посадова особа замовника, уповноважена здійснювати зв’язок з учасниками» ПІБ, номер телефону особи,  а також, що така особа є секретарем тендерного комітету. Оскільки секретар тендерного комітету – це не посада особи, а тільки його роль у тендерному комітеті, аудитори вважають, що посаду особи замовника, уповноваженої здійснювати зв’язок з учасниками, не зазначено. Тому рекомендуємо зазначати таку посаду, а також всі дані, яки вимагає п.17 ч.2 ст.22 Закону: прізвище, ім’я та по батькові, посада та електронна адреса однієї чи кількох посадових осіб замовника, уповноважених здійснювати зв’язок з учасниками.

Замовник вимагав надання учасником витягу або виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Це є порушенням, оскільки Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відноситься до відкритих єдиних державних реєстрів, і вимагати документальне підтвердження інформації із нього у складі тендерної пропозиції не можна.

Вимагати від переможця надавати якісь документи окрім тих, що визначені у ч.2 ст.41 Закону не радимо, оскільки аудитори вважають це порушенням. Замовник у даній закупівлі встановлював вимоги протягом визначеної кількості днів після оприлюднення повідомлення укласти договір надавати замовнику окремі документи, які не стосуються ні права підписання договору про закупівлю, ні вимоги надати копії ліцензії або документа дозвільного характеру (у разі їх наявності) на провадження певного виду господарської діяльності.