29-Липень 2020
І знов про відгуки та встановлення вимог до них
І знов про відгуки та встановлення вимог до них.
😀👆Якщо встановлюєте вимоги до змісту відгуку, як то обов’язкове зазначення інформації про належне виконання аналогічного договору в повному обсязі стосовно якості, кількості та строків виконання, то і оцінюйте такий відгук належним чином.
🛑Як не треба робити:
Вимога ТД: Для підтвердження вказаної інформації учасник повинен надати копії виконаних аналогічних за предметом закупівлі договорів, копії документів, що підтверджують виконання і проведення розрахунків за договорами та листи-відгуки із зазначенням дати і номеру договору з інформацією про належне його виконання в повному обсязі стосовно якості, кількості та строків виконання.
Висновок ДАСУ щодо визначення учасника переможцем (UA-2020-06-26-001528-c): у наданому листі-відгуку відсутня інформація про належне виконання в повному обсязі стосовно якості, кількості та строків виконання договорів, які надані як виконані аналогічні за предметом закупівлі, що призвело до порушення абз.2 п.1 ч.1 ст. 31 Закону щодо не відповідності кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 цього Закону. Замовник не відхилив пропозицію учасника-переможця, як таку, що не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям.
Наша рекомендація:
  • перевіряйте уважно відгуки на наявність всієї інформації, яку вимагаєте;
  • якщо відгук не відповідає встановленим вимогам, надавайте учаснику в такому випадку виправити невідповідність протягом 24 годин;
  • і якщо учасник не виправить це та/або є інші невідповідності у документах та/або інформації, які неможливо виправити, тільки тоді відхиляйте таку пропозицію.